plazma - amatör bilgisayar kültürü

Plazma'nın Bu Sayısında

1. 7d8 raporları

ı

Bu sayımızda 2008’in son günlerinde gerçekleştirilen Türkiye’nin demo partisi 7d8’e katılanlar arasından son derece ince eleyip sık dokunarak seçilmiş beş kişisel raporu sizlere getiriyoruz. 5 farklı perspektif... 5 farklı kesit. 5 keyifli yazı

2. Oyun Yapımında Risk Nerede

Nightlord’un daha önce blogunda yayınladığı be güzel fikir değişimini tetikleyen bir yazı. Yazılım gruplarının ve şirketlerinin perde arkasından bir görüntü.

3. Oyun Yapabilecek Hale Gelmek

Okuyucularımız arasındaki oyun yapımı merakını bildiğimizden bir dizi oyun yapımı ve tasarımı yazısını önümüzdeki sayılarda sizlere getiriyoruz. Oyun yapmak için neleri öğrenmeniz hangi alanlarda kendiniz geliştirmeniz gerekiyor. Buyrun birlikte bakalım

4. Askerden Dönüş

Türkiye’nin en aktif PC scenerlarından Spritus, 2009 yazında askerden döndüğünde nasıl bir ortam buldu neler düşündü? İnişli çıkışlı Türk scene’inden bir fotoğraf karesi.

5. Demon ve Archangel

Scene’deki olaylara bir de bu iki yazarın gözünden bakın. Çünkü onlar sizin göremediklerinizi görüyor olabilir :)

6. Eğitsel Yazılar

C++ Kursumuz tam gaz devam ediyor. Php kursunu tutabilene aşk olsun. Grafik efektler yapabilmek için bilmeniz gereken matematik temellerini anlatan yeni yazı dizimiz başlıyor. Partilerde “Amigaaaaaaa” diye bağırmaktan fazlasını yapmak isteyenleriniz için Amiga Assembly kursumuz yine burada. Geçen sayıda Atari 800’e bayıldınız demek. Alın size Atari 800 Bölüm 2.

Daha ne diyelim sevgili okuyucular. Siz birşeyler öğrenmek isteyin yeter ki. Biz buradayız. Skate, Endo, Nightlord bu sayıda da sizi istemediğiniz kadar çok teknik eğitsele boğmaktan çekinmedi.

7. CPC Demoscene 2

Amstrad CPC demoscene ile geçen sayıda başlayan dansımız bu sayıda da devam ediyor. Üstelik bu bölümün sonunda dönüm noktası bir demo ile tanışıyoruz. Hepsi tabii ki CPC fedaisi yazarımız Alcofribas sayesinde.

plazma - (2006 - 2011)